نکته وترفند خیاطی

نویسنده : آموزشگاه من دسته بندی :نکته وترفند تاریخ :21 خرداد 1399
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

خیاطی کردن از آن کارهایی است که با زیبایی ربط و رابطه مستقیم دارد. دوختن و پوشیدن لباسهای زیبا، مسلما شما را زیباتر و برازنده تر می کند.

بسیاری از خانم ها و معدودی از آقایان هستند که ترجیح می دهند خودشان دست به کار می شوند و برای خودشان لباس های زیبایی تدارک ببینند . اگر شما از این گروهید و اهل خیاطی هستید!پس  ۱۰ نکته را به خاطر بسپارید

طرز روان کردن زیپ

زیپ از وسایلی است که دایم مورد نیاز است؛اگر با خشونت با آن برخورد شود، به سختی باز وبسته می شود! و گاهی نیز از جای خودش در می رود.

توصیه می شود گهگاهی صابون خشک رویش بمالید تا روان شود. نیز می توانید نوک مداد به آن بمالید،دانه های گرافیت می تواند کار بلبرینگ را انجام دهد؛موجب نرمی زیپ شود.

انتخاب پارچه مناسب

از نظر خیاط ها بهترین روش انتخاب پارچه برای لباس شب این است که ؛ اول مدل را انتخاب کنید، سپس نسبت به خرید پارچه مناسب اقدام کنید. زیرا خیلی از مدل ها با پارچه شما هم خوانی ندارد! در آخر لباس مناسبی دوخته نمی شود. انتخاب پارچه خوب تاثیر زیادی در زیبایی دوخت لباس دارد.

اگر درصدد دوخت لباس شب یا لباس عروس هستید، زحمت خیاط را با اصرار روی پارچه و مدل خودتان به هدر ندهید .

اگر برای عروسی تان طبق رسم و رسوم پارچه می برید، حتما به مدلش هم توجه کنید. آستری خوب ومتناسب با رنگ پارچه انتخاب کنید . اگر شال هم در نظرتان هست، حریر هم رنگ بگیرید.

تدارک جعبه خیاطی

با توجه به این که کار خیاطی نیازمند لوازم و خرده ریزهای بسیاری است، در صورتی که برای هر یک از آن ها مکانی جداگانه و مخصوص در نظر گرفته شده و در نهایت همه آن ها در جعبه ای بزرگ تر قرار گیرند، هم دسترسی به لوازم به راحتی و با سرعت بیشتر صورت می پذیرد و هم دیگر احتمال افتادن خرده ریزها روی زمین و ایجاد خطرهای ناشی از آن ها وجود نخواهد داشت.

به عنوان مثال برای خرده ریزهایی مانند انواع سوزن ها، دکمه ها، پولک و ملیله و غیره قوطی های فیلم خام عکاسی و قرص های جوشان مناسب ترین هستند.

اگر برای قرار دادن سوزن های خیاطی هیچ یک از قوطی ها را در دسترس نداشتید! مقوایی به شکل مربع بریده، هر یک از سوزن ها را در قسمت میانی مقوا به صورت کوک وارد کنید. سپس اضلاع مقوا را از چهار طرف روی سوزن ها تا کرده و در جعبه لوازم خیاطی قرار دهید.

ما را  در پیج روبینو یا کانال روبیکا دنبال کنید

2دیدگاه “نکته وترفند خیاطی”

  1. مژگان گفت:

    سلام وقت بخیر.من یکی از مخاطبین تلگرام هستم.ببخشید من مطلباتونو فورواد میکنم ولی کپی نکردم.گفتم بگم حلال باشه.ممنونم.